Hatice Elveren Peköz Antoloji.com

Hatice Elveren Peköz Hatay’ın Alıtnözü’ne bağlı Yunushan Köyü'nde doğdu.
Küçük denemelerle başladığı yazın hayatı ile kendi içinde de bir yolculuğa başlamış oldu.
Türkiye Yazarlar Sendikası ve Kadın Yazarlar Derneği üyesi olan Peköz’ün kitapları; 2009’da ‘Zakkum Çiçeğim Mihri, 2010’da ‘Yeminli Kitap, 2019 da Mecliste Aşk (Film Hikayeleri)’ izledi. Hâlâ yeni kitap dosyaları üzerinde çalışmakla meşgul...
Yazarın eserleri, uzun yıllar çeşitli dergi, gazetelerde ve edebiyat web sitelerinde yayımlandı. 2004 - 2013 arasında Antakya’da Çukurova Sanat Etkinliklerinin yanı sıra, bazı öykü kısa film atölyelerine katıldı: Bu sırada eserleri; “Ve Tanrı Aşkı Yarattı, Barışa Öyküler, Asiye Gün İnerken, Soteria” adlı ortak kitaplarda yer aldı.
Yıllardır sinemaya merak sarmasıyla da video montaj, kısa film senaryo yazım atölye ve kursuna katılarak, sanat hayatında yeni bir perde daha aralamış oldu.
Peköz, yazım hayatında bir kalıp içinde sınırlanmadan halen senaryo film hikayelerinin yanı sıra öykü denemeler, anı, şiir vb. yazım çalışmalarını sürdürmekte, 2009’dan bu yana https://yaziatolyesi.com/ edebiyat web site editörlüğünü yürütmektedir.
Yayımlanmış Eserleri:
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 17.09.2022 - 22:47

  Site arkadaşımız Bayan Hatice Elveren Peköz
  << DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >>

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 17.09.2022 - 06:26

  Şiirinizi
  beğeni ile okudum

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 17.09.2021 - 22:20

  Şaire arkadaşımız Bayan Hatice Elveren Peköz
  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN **

Toplam 15 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 15 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • serbest kürsü

  11.12.2017 - 01:21

  Bazen o da bu evdeymiş, begonyaların, menekşelerin, kaktüslerin arasında dolaşıyormuş, bana sesleniyormuş gibi hissederim. Öyle anlarda susar; sadece onu seyrederim. Hayâlini seyretmek bile bana çok iyi gelir. Zaman durmuş gibi, kocam ve çocuklar dâhil, bütün dünya bu evin dışında kalır. İkimiz baş başa, sadece birbirimizi seyrederiz. Nasıl güzel bakar bana?
  Komşularım bilir, nadiren evden çıkarım. Titiz olduğum, misafir istemediğim için kimseye gitmediğimi sanırlar. Öyle sansınlar. “Hiç mi konuşacak lafın yok be kadın?” derler, susarım.

  Parantez Aşklar Kitabından alıntılar- Dursaliye Şahan

 • serbest kürsü

  11.12.2017 - 01:19

  “Sende de ne cevherler varmış? Dışardan bakan da seni hımbıl bir adam sanır.”

  Hımbıl! O akşam yatak odasında, dolabın üzerindeki aynanın önünde karşısındaki adamı seyretmişti. Orta boylu, göbekli, saçları hafif dökülmüş bir adamdı, ama o güne kadar kimse ona hımbıl dememişti. Yine de Turan kızamıyordu. Zaten koskoca valiye kızsa ne yapabilirdi ki? Hem bu vali, herkese takılıyordu.

  Parantez Aşklar Kitabından alıntılar- Dursaliye Şahan

 • serbest kürsü

  11.12.2017 - 01:15

  Kadir Usta, arka bahçedeki kullanılmayan kamyon garajını boşaltıp yeniden onardı. Çam ağacından, küçücük, kutu gibi bir ev yaptı. Anahtarını, Filiz’in annesinin avucuna bıraktı.
  “Geçsin oğlu ile birlikte otursun.”

  Filiz, kulaklarına inanamadı. Kadir’e yakın olacaksa başka ne isterdi ki?

  Parantez Aşklar Kitabından alıntılar- Dursaliye Şahan

Toplam 10 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR