İsmail Okutan Antoloji.com

Şair, Yazar, Eğitimci, Yönetici.1968 Konya- Cihanbeyli-Küçükbeşkavak köyünde doğdu. İlkokulu doğduğu yerde okudu. 1991’de Kulu İmam hatip Lisesini bitirdi. İlk yazı ve şiirleri lisede okuduğu yıllarda Vahdet Gazetesi, KırkikindiYazıları ile Sayha Dergisi’nde yayınlanmaya başladı. 1995 yılında Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesini bitirdi. Üniversite yıllarında Serzeniş adlı bir dergi çıkardı. Niğde'de yayınlanan Şafak Gazetesi’nin kurucuları arasında yer aldı. Türkiye’nin ilk yerel radyolarından olan Umut FM’in kurucuları arsında yer alıp bir dönem Kültür Sanat programı hazırlayıp sundu. İlk görevine 1995 yılında Elazığ-Baskil-Gemici İlkokulunda başladı. Elazığ-Baskil YİBO’ da Sınıf Öğretmenliği yaptı. Samsun İlkışık Eğitim Uygulama Okulu ve Samsun 19 Mayıs İşitme Engelliler İlköğretim Okulunda özel eğitim öğretmenliği yaptı. Müdür yardımcılığı sınavını kazanarak Nisan-2005’te Samsun Halk Eğitimi Merkezine atandı. Samsun Çarşamba Atatürk İlkokulu ile Samsun Mustafa Kemal İlkokulunda Müdür Yardımcılığı yaptı. Aralık 2016’da atandığı Ankara Olgunlaşma Enstitüsünde halen Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yönetici olarak görev aldı. Ulusal ve uluslararası şiir ve anı yarışmalarında çeşitli dereceler, ödüller aldı. Halen çeşitli vakıf ve dernekte yönetici olarak görev yapmaktadır.

Milli Gazete’ de Köşe yazarlığı yaptı. İsitikla Gazetesi, Denge Gazetesi, Merhaba Gazetesi, Asanatlar, Yarpuz Edebiyat, Kalemlik Edebiyat ve Gergef Edebiyat' ta yazıve şiirleri yayınlanmaktadır. Dergâh, Yediiklim, İslami Edebiyat,İkindi Yazıları, Genç Kardelen, Sayha, Umut, Ribat, Aklın ve Bilimin Aydınlığında Eğitim, Psikolojik Danışman, Vahdet, Ribat, Milli Şuur, Yağmur Çocuklar ve Çerağ dergilerinde yazı ve şiirleri yayımlandı. Kırkıkindi, Edebiyat Ortamı, Haberayna, Haberdem, Sanatalemi, Edebistan, Antoloji vb. internet sitelerinde yazı ve şiirleri yayınlandı. Evli 4 çocuk babasıdır.
Eserleri:
Yanmak Bana Düşer-Şiir, Çıra Yayınları, İstanbul -1997
..

Devamını Oku
 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 01.05.2023 - 01:18

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
  Yüzünüzden gülücükler eksik olmasın

 • Hayrullah Değerli
  Hayrullah Değerli 03.05.2022 - 08:51

  Rahmet deryasında gönüllerin sevgiye ve dostluğa dönüştüğü Ramazan Bayramınız mübarek olsun.Bütün islam âlemi için hayırlara vesile olsun inşallah.

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 01.05.2021 - 22:38

  Şair arkadaşımız Sn. İsmail Okutan
  < DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >
  - Ayrıca sizi bu saygın gruplarımızda görmek dileklerimizle esen kalın.
  * Antoloji Yetkili Şairleri * Evrensel Sanatçılar * Şarkı Sözü Yazarları *
  * Çağdaş Şairler * Antoloji Üyeleri * Özgür Şair-Yazarlar *

Toplam 5 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 101 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR