Mehmet Tevfik Temiztürk Antoloji.com

Uzaylılar, belirli gün ve haftalar, hayvan hakları, vatanseverlik, değerlerimiz, otizm, sağlık ve tıp konularında ölçülü ve kafiyeli 1 Milyon dizenin üzerinde şiirim bulunmaktadır. 19 kitabım vardır.

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 18.07.2023 - 23:47

  Şair arkadaşımız Sn. Mehmet Tevfik Temiztürk
  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN **

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 18.07.2022 - 23:35

  Site arkadaşımız Sn. Mehmet Tevfik Temiztürk
  << DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >>

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 18.07.2022 - 05:27

  DOGUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
  Yüzünüzden gülücükler eksik olmasın

Toplam 15 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 37 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • yakaya kırmızı gül takmak

  13.11.2012 - 19:04

  Gül Peygamber Efendimizi çağrıştırır… Manası da hep iyiye yorumlanmıştır, hiçbir zaman kötü bir niyet taşımaz. Yakaya takıldığında sevgi, muhabbet, sıcakkanlılık… Anlamlarına da gelebilir. Bu sevgi veya aşk her zaman insan aşkı anlamına gelmez. ALLÂH(c. c.) aşkı daha baskın olabilir… Sürekli takıldığında, mesela beyaz önlüğün üst cebine veya ceketin üst dış cebine takıldığında, canlılık, neşeli, sevgi dolu kişi anlamlarına gelebilir… Ekseriyetle erkekler takarlar, kadınların takması biraz komik düşebilir…

 • mütevazı

  11.06.2011 - 11:33

  Mütevazı şahsımca tevazu ehli olmak, lüzumsuz ve israf sayılabilecek gösterişten kibirden, gururdan uzaklaşmak demektir. Bunlar alçak gönüllü bir tutumu ruhunda yaşayan insanlardır. Mütevazı insanlar bildiklerini esirgemeden anlatabilen duygulu ve anlayışlı insanlardır. Bunlar ün ve nam peşinde koşmazlar, bunlar mesleklerini kıdemlerini,yaptıkları iyilikleri söyleyemezler adeta gizlerler ALLÂH(c.c.) inançları bunları daha da olgunlaştırır yüce Peygamberim iz, âlimler, evliyalar… mütevazılığı şahsımda çağrıştırırlar.

Toplam 2 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR