Modus Operandi Antoloji.com

İmkânsızlık bir lisân-ı hâldir zannımca ve "bundan böyle ben bir göçebe kadar hürüm ve dilediğimce ölmek hürriyetine sahibim" demektir. Şu gördüğünüz enine sürülmüş ovalar, her gördüğümde bir insan mesafesi yaklaşıp teşekkür ettiğim ağaçlar, bütün bu fosforlu kayaçlar ve yaşamak hürriyeti de benim. İmkânsızın ılık gövdesinde bir bildiridir bu hem. Yeryüzünde her ne yaşadıysanız, ben bunlardan muafım.
..

Devamını Oku
 • Seyfi Karaca
  Seyfi Karaca 13.08.2017 - 13:41

  Sanilir ki insanligina doymak bilmedigi cocuklugunun oyun dünyasina sinirsiz düsler kurup kalipsiz kuralsiz insan kalbini kendi yurdu yuvasi bilirken; hircinmis, delismenmis, dikenleri olan cicekmis....kondugu ve cirpinip korudugu dallar salincaklar civil civil bir güzel sonsuzluk evreni, söylestikc ...

 • Dehliz Den
  Dehliz Den 01.05.2017 - 13:09

  Yok hükmünde

 • Dehliz Den
  Dehliz Den 29.04.2017 - 18:25

  laciverte ulaşmak için maviden geçiyoruz...

Toplam 17 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • ursula k. le guın

  23.08.2017 - 04:16

  İmgelerin kraliçesidir Ursula.Kimsenin dinlemediği evren için insaflı bir kulak, insanlık icin hassas bir terazidir. Bilimkurgu ve fantezi edebiyat Ursulayla Dünya edebiyatı içindeki en iyi forveti kapmıştır. İyi ki bilimkurgucudur Ursula. İyi ki bizim taraftadir.
  Onu okumaya Mülksüzler'le baslanabilir, Yerdeniz serisiyle devam edilir ve sonrası malum. Siz de artık tarikate uyesiniz. Geçmiş olsun :)

 • distopya

  23.08.2017 - 03:34

  En büyük kötülük olan "ümit"in içinde barınma fırsatı bulamadığı yere denir. Yersiz iyi niyetlere, heyecanlara, abartıya ve gösterişe gerek yoktur. Gelecek eğer insanın yarattığı bir şeyse elbette kötü olacaktır. Kötü olması engellenemez.. dedi Hazreti Modus :)

 • enigma

  23.08.2017 - 03:15

  Çözülmesi İkinci Dünya Savaşını iki yıl kısalttı ve ondört milyon insani ölümden kurtardı. Şifreyi çözen ekibin başındaki matematikçi deha Turing, mahalle baskısının abartılmış şekliyle (yasal yollarla ve keza hormon tedavisiyle) 41 yaşında intihara zorlandı. Yıllar yıllar sonra yaptıkları ayıbı örtmek için Turingin ruhunu onurlandirdilar. Bizzat Kraliçe tarafından. Almanlar bütün dünyayı işgale hazırlanırken yapmışlardı Enigmayi. Gelmiş geçmiş en güçlü sifreleme metotlarına sahipti ve sifrelerin çözülmesini baslatan vakıa bir sifrecinin sifrelemeye sevgilisinin adiyla başlamasıydi. Bunu keşfeden Turing şöyle demişti:

  "Almanyayi aşk mahvedecek.." :)

  Filmini merak edenler için
  Bknz. İmitation Game /8.4 İMDb

  Huzur içinde uyu koca yürekli Turing..

Toplam 467 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR