Arsen Lupen Antoloji.com

 • serbest kürsü

  18.11.2016 - 18:39

  Cinsel istismar suçu denmesinin sebebi bu yasal olmayan evliliklerin sunucunda girilen cinsel ilişkinin tanımı olsa gerek. Karşı tarafa soruluyor severek mi evlendin kendi isteğinle mi ilişkiye girdin. evet dedikleri halde kamu 6 yıldan 10 yıla kadar mahkum etmiş bunları. Hayır dese şikayetçi olsa erkek tecavüz alı koymdan yargılanıyor.

  Bir yakınımızın kızı da sevdigi çocukla kaçmıştı kız 16 erkek 22 yaşındaydı ikiside seviyorlardı, aileler anlaştı evlendiler kız hayır istegim dışında oldu deseydi tecavüzden yargılanacaktı.

  Bence olumlu ve mağduriyetler giderilmeli ama sadece bu durumdakiler.

 • serbest kürsü

  18.11.2016 - 12:20

  Bende ilk başta ne oluyor lann dedim.. gerçi yasanın eski hali de yeni halide yoruma açık.

  Bozdağ'dan TCK'daki değişikliğe ilişkin açıklama.

  Adalet Bakanı Bozdağ,TCK'da yapılan değişikliğe ilişkin, 'Tecavüzcüye, evlenerek cezadan kurtulma imkanı getirilmemiştir. Tecavüzcüler bu düzenlemeden yararlanamaz.' dedi.

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, dün akşam TBMM Genel Kurulu'nda 48 maddesi kabul edilen Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı'na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  Bozdağ, tartışmalara neden olan,16 Kasım 2016'ya kadar işlenen, cinsel istismar suçunda mağdur ile failin evlenmesi halinde fail hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılması veya cezanın ertelenmesine ilişkin düzenlemenin, cebir, tehdit, hile ve iradeyi sakatlayan başka bir sebeple birlikte olanları, tecavüzcüleri kesinlikle kapsamadığını vurguladı. Bozdağ, düzenlemenin sadece evlenmiş ama yaş şartı nedeniyle nikah yapamamış olanların, resmi nikahla evlenmeleri halinde uygulanacağını bildirdi.

  'TECAVÜZCÜLER BU DÜZENLEMEDEN YARARLANAMAZ'
  Adalet Bakanı Bozdağ, 'Tecavüzcüye, evlenerek cezadan kurtulma imkanı getirilmemiştir. Bunun aksini iddia edenler, konuyu bilerek ve isteyerek çarpıtanlardır. Cebir, tehdit, hile ve iradeyi sakatlayan başka bir nedenle cinsel istismar suçunu işleyenler (tecavüzcüler) , bu düzenlemeden yararlanamaz.' değerlendirmesinde bulundu.

  'Düzenleme, sadece dışarıdaki kadının, içerideki kocanın, bu evlilikten doğmuş çocukların ve ailelerin mağduriyetini gidermeye yöneliktir.'

  BOZDAĞ: BURADA BİR DRAM VAR

  'Düğün yapılmış, dernek yapılmış, gelmişler, hediyeleri takmışlar, resmen evlenmişler. Savcı düğününe gelmiş. Sivas'ta bir hanımefendi geldi bana, bir çocuk var yanında epey büyümüş. Bir de hamile. 'Biz düğün yaptık. Düğünümüze ilçenin kaymakamı, savcısı, hakimi, karakol komutanı geldi. Babam köyde tanınan biriydi. Sonra evlendik. Onlar bir de hediye taktılar. Sonra da doğum için hastaneye gittiğimde hastaneden de aynı karakol komutanı geldi, beni aldı. Şu anda eşim içeride, 7 yıl 6 ay yatarı var, benim de durumum bu.' dedi.

  bu şekilde mağdur durum da olan 3000-4000 aile olduğu söyleniyor bunların hepsi çocuk sahibi olmuş durum da..

  olumlu yoru ma da açık olumsuz yoruma da açık bir durum.. uygulamada ki aşamayı görücez bakalım.

Toplam 2 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR